Pågrepet etter YX-ranet ved E18
En person pågrepet etter ran i Lillesand i desember.
Politiet opplyser i en pressemelding at de har pågrepet en person i forbindelse med ranet på bensinstasjonen YX på Gaupemyr i Lillesand 12. desember 2021.
Ransaking
– Politiet har siden ranet fant sted i desember utført en rekke etterforskningsskritt som i går tirsdag førte til at det ble gjennomført ransaking og pågripelse av en mindreårig gutt. Det ble gjort funn under ransakingen som ytterligere forsterket mistankegrunnlaget mot vedkommende. Gutten har i avhør erkjent straffeskyld for forholdet, sier påtaleansvarlig, Thea Hobbesland.
Ikke våpen
Hun legger til at det ikke er informasjon i saken som tilsier at det har blitt brukt våpen i forbindelse med ranet.
Når etterforskningen er ferdigstilt vil saken bli oversendt til statsadvokaten i Agder med forslag om påtaleavgjørelse.
– Som følge av siktedes alder vil aktuelle reaksjonsformer være ungdomsstraff, ungdomsoppfølging eller samfunnsstraff dersom vilkårene for øvrig er til stede. Politiet vil også følge opp vedkommende i det forebyggende sporet, sier Hobbesland.