Styremedlem Frank Haukeland i Betania sier en klage på reguleringsplanen, er feilført i kommunen. Som klage på brusterminal!
– Det er menneskelig å feile, men i denne saken har det glippet for ofte, sier Haukeland.
Barnefarlig
Betanias styremedlem understreker at de på ingen måte ønsker å fremstå som sutrete eller klagende. Han påpeker dog at det å måtte lese i Adressa om hva som skjer utenfor menighetens dørstokk, ikke er rett måte å informere motparten på.
– Betania føler at både Statens vegvesen og Grimstad kommune har skjult dokumenter for oss i denne saken. Om dette er bevisst eller en glipp, vet vi ikke. Jeg håper jo at dette rett og slett er dårlig saksbehandling og «bare» et brudd på plan- og bygningsloven, sier Frank Haukeland.
Årsaken til at menigheten er kritisk til midlertidig bussterminal i Vesterled, er støy, økt trafikk og sikkerheten til barna.
– Vi har på ettermiddager opp mot 100 barn her, og med et anleggsområde her, og deretter flere busser som stadig kjører inn og ut, kan det oppstå farlige situasjoner, påpeker styremedlemmet.

UBESVART. Først da Adressa ble koblet inn i saken, ble det avklart at Betania skal få svar på dette brevet til kommunen.